Yemeni Ayakkabı Fiyatları

Yemeni Ayakkabı Fiyatları

 

Yemeni ayakkabı fiyatları, yemeni ayakkabıların %100 hakiki deri kullanılarak yapılması nedeniyle belirli bir skalaya sahiptir. Yemeni fiyatlarını şekillendiren ana unsurlardan biri, bu ayakkabıların; birden fazla deri kullanılarak yapılması; dış yüzey dana derisi, iç astar koyun derisi, alt köselede ise manda derisi şeklinde tasarlanmasıdır.

 

Köseledeki deri, işlenmemiş orijinal köseledir. Yemeni ayakkabıları renklendirmede kullanılan boyalar doğal boyadır. İnsan sağlığına oldukça faydalı olan hakiki deriden yapılan yemeni ayakkabılar, diyabet hastalarına ve ayakta egzama, mantar, terleme rahatsızlığı olanlara önerilir. Koku yapmaz. Yemeni ayakkabı fiyatları kullanılan ürünlerin kalitesine göre değişkenlik gösterebilir.

Yemeni ayakkabı fiyatları birçok farklı faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. El yapımı olan yemeni ayakkabılar çok uzun ve yoğun verilen emeklerin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Büyük çaba isteyen yemeniler bu sebeple çok değerli olmaktadır. İnce ince işlenen derilerin boyutları, kullanılan deri kalitesi, eğer aksesuar işleniyorsa, bunların maliyetleri, kullanılan iplerin fiyatları, seçilen modellerinin zorluk derecesi yemeni ayakkabı fiyatlarına etki eden faktörlerden olmaktadır. Büyük uğraşlarla işlenen yemeni ayakkabılara bir paha biçmek hem alıcılar hem de işleyenler için zor olmaktadır. Bunun yanında yemeni ayakkabı; sevgiliye, arkadaşa, bir büyüğe verilen çok değerli bir hediye olacağından fiyat açısından değerlendirme yapmak çok fazla doğru olmayacaktır.

Yemeni Ayakkabı Fiyatları Neden Avantajlıdır?

Yemeni Ayakkabı yapımında gerçek deri kullanıldığı için havanın malzemenin içinden geçmesine kolay olur. Bu, Yemeni Ayakkabılar için harikadır, çünkü kullanılan kaliteli deri malzeme, ayaklarınızı soğutmak için havalandırma sağlar ve bu da ayak kokusunu önler. Gerçek Yemeni Ayakkabılar, sentetik malzemelerden yapılmış diğer ayakkabılardan daha uzun süre kullanılabilir. Yemeni fiyatlarını şekillendiren ana unsurlardan biri, bu ayakkabıların; birden fazla deri kullanılarak yapılması; dış yüzey dana derisi, iç astar koyun derisi, alt köselede ise manda derisi şeklinde tasarlanmasıdır. Yüksek kaliteli deri, zorlu ortamlara karşı güçlü bir şekilde tutunur, bu da ayakkabıların çok daha uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Yemeni ayakkabı fiyatları tüm bunlar masaya yatırıldığında fiyat açısından da efektiftir. Bazı insanlar Gerçek Yemeni Ayakkabılar için daha fazla harcamayı düşünmeyebilir, ancak daha uzun süre dayandıkları için aslında bu iyi bir yatırımdır. Bir çift Gerçek Yemeni Ayakkabı almak, iki çift sentetik ayakkabı almaktan daha ucuz olabilir. Yemeni ayakkabı fiyatları konusunu bu şekilde değerlendirmek gerekir. Deri işlendiğinde veya cilalandığında suya ve diğer sıvılara karşı dayanıklı kalır. Gerçek Yemeni Ayakkabı suya dayanıklıdır. Gerçek Yemeni Ayakkabının yapıldığı ve yemeni ayakkabı fiyatlarını tayin eden deri malzeme sayesinde, yemeni ayakkabı ayağınıza göre şekil alır. Plastik veya diğer sentetik ayakkabıları denerken, genellikle ayaklarınızda sert durduklarını ve ayaklarınızın şekline uyum sağlamak için değişmeye direndiklerini fark edebilirsiniz. Gerçek Yemeni Ayakkabıda kullanılan deri türleri, doğal olarak güçlü malzemeler olmasının yanı sıra rahatlık sağlar. Yemeni ayakkabı fiyatlarına etki eden önemli unsurlardan biri de, temizlemesi zor olabilen diğer kumaşlarla karşılaştırıldığında Gerçek Yemeni Ayakkabı derisinin nemli bir bezle silinip temizlenmesinin son derece kolay olmasıdır. Materyal nefes alabilir olduğundan, gerçek yemeni ayakkabıyı yıkadıktan sonra kurutmak hiç de zor değildir.

Sentetik elyaf ve kumaşlardan yapılan ayakkabılar, üretim sürecinde zararlı gazlar açığa çıkardıkları için çevreye zararlı olarak değerlendirilmiştir. Deri doğal bir malzeme olduğu için, onu oluşturmak için hiçbir zararlı kimyasal kullanılmamıştır, bu da onu çevre dostu kılar. Gerçek Yemeni Ayakkabı, yemeni fiyatları bağlamında sırf bu sebeple bile son derece tercih edilebilir. Hakiki deri kokusunun yerini hiçbir şey tutamaz. Suni deriden yapılmış bir ayakkabı satın aldıktan sonra, tuhaf bir kokusu olduğunu görebilirsiniz. İnsan yapımı malzemeler genellikle onlara garip kokular bırakan farklı kimyasallardan yapılır. Uzun bir vardiyadan sonra ayaklarınızın koku alma alışkanlığı varsa, sentetik ayakkabıların kokusu daha da kötüleşebilir.

Yemeni Ayakkabı Fiyatları ve Yapım Süreçleri

 

Güney Anadolu’da 600-700 yıl öncesine dayanan geleneksel Yemen tarzı ayakkabı, yemeni ayakkabı geleneğine mensup ustalar tarafından yaratılmıştır. O günlerde yemeni ayakkabı fiyatları konusu, bugünkü gibi elbette gündemde değildi. Bugün, yemeni tarzı ayakkabı, Türkiye’nin Güneydoğu şehirlerinde ikamet eden ustalar tarafından hala doğal deri olan saya ve sert deri tabandan yapılmaktadır. Bu yetenekli zanaatkarlar kosger olarak bilinir ve Farsça kunduracı anlamına gelen “kesfger” kelimesinden türemiştir. Yemeni ayakkabısının geleneksel işçiliği, yalnızca doğal ve el yapımı işlemlerden yararlanarak yaşatılmaktadır. Bu da yemeni ayakkabı fiyatlarının tespitinde belirleyici unsurdur. Yemeni ayakkabılarının özenle işlenmesinde yalnızca yüksek kaliteli doğal malzemeler kullanılmaktadır. Yemeni fiyatlarını etkileyen her bir bölüm, farklı bir doğal deriden üretilmektedir. Üst, iç taban ve iç astar sığır derisinden, dış taban ise zaman zaman tabaklanmış manda derisinden üretilebilmektedir. Yemeni ayakkabı fiyatlarına etki eden diğer bir önemli parametre, Yemeni ayakkabının dikim sürecinde balmumu kaplı sicim dikiş ipliği kullanılmasıdır. Yemeni ayakkabı fiyatları, her doğal malzemenin elle seçilmesinden sonra, zanaatkarların işlemlerine başlama süreciyle birlikte spesifik hale gelmiştir. Yemeni ayakkabının yapım sürecinde, kullanılan deri, her bölüm için özenle istenilen boyutta kesilir. Bu süreç tamamlandıktan sonra, zanaatkarlar dikiş sürecine hazırlanır.  Balmumu kaplı sicim, bodkin adı verilen büyük ve kalın bir iğneye tutturulduğunda, ayakkabının kenarları bir delme aleti yardımıyla ustaca elle dikilir. Taban ve saya dikildikten sonra, nihayet ayakkabının yapımında son aşamaya gelinmiş olur. Yemeni ayakkabı fiyatları sunulan kaliteyi hak etmektedir. Yemeni ayakkabı; doğal, el Yapımı ve sağlıklı bir üründür. Uzmanlık içeren bir yapım aşaması ile birleştirilmiş yüksek kaliteli malzemeler, terletmeyen ve ayak kokusunu önleyen nefes alabilirlik sağlar. Doğal olarak rahat olan yemeni ayakkabı, su toplaması ve nasır gibi diğer yaygın ayak sorunlarını da önleyerek, daha rahat ve sağlıklı bir giyim tecrübesi yaşamak isteyenler için mükemmel bir tercihtir.

 

 

 

× Bilgi ve Fiyat Alın