Yemeni Ayakkabı Faydaları

Yemeni ayakkabı faydaları oldukça fazla olmaktadır. Genel olarak ayak kısmında rahatsızlık yaşayan kişiler daha çok Yemeni tercih etmektedir. Bilindiği üzere yemeni ayak sağlığı için önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu ayakkabılar gerçek deriler ile yapılmaktadır. Yemeni elde dikilmektedir. Bundan dolayı oldukça sağlam olarak da karşımıza çıkmaktadır. Yemeni ayakkabı nasır oluşumunu da engellemektedir. Kişinin ayağında nasır oluşumunu engelleyen bu ayakkabı mantar oluşumunu da engellemektedir. Genel olarak mantar ve nasır sorunu yaşayan kişilerin yemeni giymesi de önerilmektedir. Özel yapımı sayesinde ayak sağlığı için bir numara ayakkabı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bazı durumlar sonucunda kişinin ayak parmakları arasında pişikler meydana gelmektedir. Bu pişikler yemeni sayesinde ortadan kalkmaktadır.

Yemeni ayakkabı faydaları oldukça fazla olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ayakkabının insan vücudunu rahatlattığı da bilinmektedir. Genel olarak alt ve üst taban arasında kil bulunmaktadır. Yemeni arasında bulunan bu kil insan vücudu için oldukça sağlıklı olmaktadır. Fakat aynı zamanda kıl insanın elektriğini toprağa vermektedir. Bu durum sonucunda insanın vücudu rahatlamaktadır. Kişi bu ayakkabı sayesinde sinirlerinden de arınmaktadır. Yemeni derisinde gözenek bulunmaktadır. Bu gözenek kişinin terini dışarıya vermektedir. Terin dışarıya verilmesi sonucunda ayakta herhangi bir koku ortaya çıkmaz. Yemeni ayak yapısında bulunan kokuyu da önlemektedir. Yemeni ayakkabı erkek olarak erkeklere özel de bulunmaktadır. Aynı zamanda yemeni ayakkabı bayan olarak da kadınlara özel yapılmaktadır.

 

Yemeni Hakkında Bilgi

Yemeni ayakkabı faydaları arasında koku da bulunmaktadır. Bu ayakkabı sayesinde ayak kokuları ortadan kalkmaktadır. Yemeni genel olarak üstü kırmızı deriden yapılmaktadır. Bazı yemeniler ise üzeri siyah deriden yapılmaktadır. Yemeni ayakkabı fiyatları kullanılan deriye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak yemeni topuksuz olarak dikilmektedir. Fakat bu ayakkabının elde dikilmiş olanları daha sağlam olmaktadır. Genel olarak ayakkabının rahat olduğu da bilinmektedir. Yemeni dikimi köşelerden yapılmaktadır.  Ayağında rahatsızlık hisseden kişilerin yemeni giymesi de önerilmektedir. Yemeninin birçok çeşiti bulunmaktadır. Bazı yemeniler çarık olarak yapılmaktadır. Fakat bazı yemeniler de normal ayakkabı olarak yapılmaktadır. Yemeni farklı derilerden yapılmaktadır. Kişi yemeni almadan önce araştırma yapması gerekmektedir.

Yemeni ayakkabı faydaları yapılan deriye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikli olarak ayakta oluşan sorun hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Daha sonra yemeni derileri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yemeni ayakkabı faydaları noktasında da araştırma yapılması gerekmektedir. Yemeni  manda derisi kullanılarak yapılabilmektedir. Mandanın yani sıra sığır derisi de kullanılmaktadır. Yemeni ayakkabı İstanbuliçerisinde de bulunmaktadır. Bilindiği üzere bazı yemeni ayakkabıların yapılabilmesi için 5 hayvan derisi kullanılmaktadır. Yemeni alt tabanına manda veya sığır derisi kullanılmaktadır. Üst yemeni derisi ise keçi derisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber ayakkabının iç astarı da bulunmaktadır. Bu astar ise koyun derisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yemeni kenarlarında ise oğlak derisi kullanılmaktadır.

 

Yemeni Çeşitleri Nelerdir?

Yemeni ayakkabı faydaları bulunduğu gibi birçok çeşiti de bulunmaktadır. Bu çeşitler oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Kişi dilediği çeşit yemeniyi alarak giyebilmektedir. Yemeni ayakkabı Safranbolu içerisinde de bulunmaktadır. Çeşitlere baktığımız zaman karşımıza ilk olarak girintili olanlar çıkmaktadır. Bilindiği üzere yemeninin yüz kısmı ayağın iki yanına girintili olabilmektedir. Bu ayakkabı daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda yemeni burnu yüze doğru kıvrık olan çeşitler de bulunmaktadır. Bu çeşitler de çoğunlukla çocuklar için tercih edilmektedir. Fakat yemeniler çeşitlerine göre boyanmaktadır. Burnu içe kıvrık olan Yemeni genel olarak mor veya parlak kırmızı renginde olmaktadır. Aynı zamanda kulağı uzun modeller de mor veya parlak kırmızı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yemeni ayakkabı faydaları oldukça fazla olduğundan sürekli olarak tercih edilmektedir. Bu ayakkabıların çeşitlerine de dikkat edilmektedir. Yemeni ayakkabı Gaziantep şehrine ait olmaktadır. Bu ayakkabılar içerisinde yüzü kısa olanlar bulunmaktadır. Yüzü kısa olanların renkleri de farklı olmaktadır. Ayakkabı çeşitleri içerisinde arka ve yanları aynı hizada olan yemeniler de bulunmaktadır. Bununla beraber burnu yuvarlak yemeni ayakkabılar da bulunmaktadır. Genel olarak burnu kıvrak modeller de sürekli olarak tercih edilmektedir. Yemeni ayakkabılarının çeşitli olmasının nedeni de bulunmaktadır. Genel olarak kişinin ayak yapısına uygun yemeni seçmesi önemli olmaktadır. Bazı ayak yapılarına kulağı uzun yemeniler gelmektedir. Fakat bazı ayak yapılarına da burnu kıvrımlı yemeniler gelmektedir.

 

Yemeni Ayakkabı Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Yemeni ayakkabı faydaları oldukça fazla olmaktadır. Bu nedenle yemeni fiyatları da sürekli olarak merak edilmektedir. Genel olarak yemeni çeşitleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bazı çeşitler oldukça pahalı olmaktadır. Yemeni ayakkabıların bazıları gümüş tel ile işlenmektedir. Gümüş tel ile işlenen yemenilerde fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Fakat ayakkabı numarası da önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin ayak numarasının büyük olması fiyatta farklılık oluşturmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için özel olan yemeniler de fiyatları yüksek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere yemeni her yerde bulunmamaktadır. Bu nedenle de fiyatta farklılıklar meydana gelmektedir. Kişiler yemeni alacakları zaman bizzat yemeni yapılan yerden almaları da gerekmektedir.

Yemeni ayakkabı faydaları saymakla bitmemektedir. Bu nedenle kişiler daha çok Yemeni giymeyi tercih etmektedir. Rahatına düşkün kişiler yemeni tercihinde bulunmaktadır. Yemenilerin oldukça konforlu olduğu da söylenmektedir. Bununla beraber sağlık açısından da oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Fakat kişilerin merak ettiği en önemli nokta da fiyat olmaktadır. Fiyat yemeninin yapılmış olduğu deriye göre değişiklik göstermektedir. Yemeni de kullanılan derinin fazlalığı fiyatta fark ettirmektedir. Aynı zamanda kullanılan kilin farklılığı da fiyatta fark yaratmaktadır. Bazı yemeniler de deri az kullanılmaktadır. Bu yemeni fiyatları daha uygun olmaktadır. Genel olarak bu etkenler göz önüne alınmaktadır.

 

 

× Bilgi ve Fiyat Alın