Bu yolculuk boyunca, onları bugüne taşıyan birbirinden güzel anılar, yerel dokular ve çokça sevgi biriktirirler. Ve işte tüm bunların hayatlarında bıraktığı lezzet, yerelin bilgeliği ve ruhunu şehire taşıma konusunda kendilerine ilham kaynağı olur.

Şimdi, Back to Anatolia, hazine avına, Denizli’den başlayan yolculuğun tohumlarını toplamak ve hikayeyi tekrar yazmak için Denizli’den başlıyor.

Back to Anatolia’nın yolculuğu, bir sonraki durağı ve aynı zamanda diğer kurucunun doğum yeri olan Gaziantep ile devam ederek daha önce gezdiği varış yerlerine ulaşacak.

Back to Anatolia olarak, bu yolda, yerel üreticilerle birlikte geleneksel bir bakış açısıyla modern çizgiler üretmenin peşindeyiz…

Köklü tasarımlara olan tutkumuz bizi meraklandırıken aynı zamanda yerel üreticiler için sürdürülebilir bir sistem oluşumuna katkı sağlıyor olmak bize ayrı bir tat veriyor.

Yolumuz bu sırada farklı güzellikleri de içine alarak renklendi ve ne mutlu ki, kadınların güçlendirilmesini ve kızların eğitimini destekleyen yerel bir sivil toplum kuruluşu olan Buldan Vakfı ile buluştu. Ve tabi ki bu yolda onlarla yürümek bizim için kaçınılmazdı.

Buldan Vakfı ile yapacağımız işbirliği ile kadınların güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve özellikle kadın girişimciliğini destekleme fikri, iş modelimizin yeni motivasyon kaynağı haline geldi ve böylece kendimizi aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarını destekleyen sosyal bir girişim olarak bulduk.

Bizler, Anadolu’dan köklenip şehir yaşantımıza bu ruhla devam ediyoruz. Sosyal girişim modelimizden aldığımız güçle ve yerel üreticilere olan saygımızla ise Back to Anatolia’nın daha pek çok yeni rotalar keşfedeğine ve yeni işbirlikleri yaratacağına inanıyoruz.

Hadi hep birlikte bu yolda gidelim ve yereli destekleyelim…

Var mısınız?

Back to Anatolia yol haritası:

Denizli-Çamlıhemşin (Rize)-Gaziantep-Iğdır-Adıyaman-Ödemiş (İzmir)-Adana-İstanbul